KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14109021
nr 1410 9021
Erik Johan Wilhelm Abrahamsson
(1871-1907), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 22x29cm, yttermått inklusive ram: 35x42cm
Erik Johan Wilhelm Abrahamsson, svensk bildkonstnär född 1871, död 1907.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 9 augusti 2021
kl 20:41:48
100 kr
150 kr
300 kr
Läs mer om Erik Johan Wilhelm Abrahamsson